→ Uklidnit maminku dvouletého dítěte, že dítě skutečně jí dostatečně (zdá se jí to málo) – projdeme spolu jídelníček, propočítám živiny, pobavíme se o tom, jak se dítě doteď vyvíjelo a jaký má denní režim, dám jí doporučení na vyvážený jídelníček.
→ Konzultace s těhotnou maminkou, která se dostala do nemocnice a nemocniční strava jí vůbec nevyhovuje. Má těhotenskou cukrovku, ale i když má v nemocnici diabetickou dietu, řada jídel je pro ni nevhodná (má po nich vysoké hodnoty cukru v krvi).
→ Kojící maminka řeší alergické reakce svého dítěte, začne vynechávat některé potraviny, až se postupně dostane k tomu, že jí jen cca 5 potravin (rýži, vepřové maso a pár dalších), na které zdá se dítě reakci nemá. Absolutně jí to ale nestačí na splnění potřeb jejího těla, má problém s pletí, vlasy… a taky obavu, zda dítě dostává kojením potřebné živiny. Řešíme, co by mohla do jídelníčku zavést, aby to miminku nevadilo, a jaké živiny jí chybí, aby se mohla se svým lékařem pobavit o vhodných doplňcích stravy.
→ Maminka s prediabetem řeší, jak se má stravovat, aby co nejvíc oddálila hrozící nástup cukrovky II. typu. Zároveň potřebuje skloubit svůj jídelníček s vařením pro celou rodinu, aby si nemusela vařit úplně jiná jídla než zbytku rodiny a přitom byla její rodina spokojená.
→ Nově diagnostikovaný diabetik II. typu dostal do svého lékaře pouze letáček s dietou, neví, jaké jídlo může jíst, kolik toho může sníst a na jaké potraviny si má dávat pozor. Zatím je v péči obvodního lékaře, který mu řekl, že ho teď ještě do diabetologie nepošle, že pokud nezabere dieta, nasadí léky.
→ Pětileté dítě nechce jíst maso, maminka má obavu, zda mu nebude něco chybět...
Takový normální den v Nutrilce